Feeds:
Postime
Komente

Archive for the ‘Cudira’ Category

Reklama

reklama.jpg

Nuk marr vesh shumë anglisht dhe nuk e di se përse po bën reklamë kjo gruaja, por jam kundër përdorimit të pijeve alkolike, prandaj figurën e mësipërme vendosa ta “çensuroja”…. 

si ju duket kjo e mëposhtëmja?? (më tepër…)

Read Full Post »

babagjyshi-i-vitit-te-ri-egziston.jpg

Read Full Post »

për femrat

Ka që ju qëllojnë këto probleme… gjëra që ndodhin 😛

por ka dhe kështu:

Lum si ato që kanë kushte të tilla pune 😛

Read Full Post »

Një ndërmarrje amerikane ju ka dhënë këtë letër me rregulla të thjeshta për përdorimin e ‘fjalëve’ dhe shprehjeve që nuk duhet të përdoren, të dërguarve të saj në Shqipëri:
It has been brought to our attention by several officials visiting our establishment in Tirana that offensive language is commonly used by our Albanian speaking staff. Such behaviour, in addition to violating our policy, is highly unprofessional and offensive to both visitors and staff. All personnel will immediately adhere to the following rules:1. Words like trap, shkërdhatë or na çave trapin and other such expressions will not be tolerated or used for emphasis or dramatic effect, no matter how heated a discussion may become.

(më tepër…)

Read Full Post »

Playboy

playboy1.jpg

Dihet që revista e ‘lepurushit’ zgjedh me kujdes modelet e saja, por në këtë rast ka gjetur nj më se të përsosur.

Shikojeni me kujdes perfeksonin e kësaj ‘lepurusheje’ të playboy-it…  e gjeni dot të veçantën??

Read Full Post »

Chat

chat.gif

Read Full Post »

A e dini se…

1- eshte e pamundur te puthesh brrylin (e krahut tend)
2-Krokodili s’mund ta nxjerre gjuhen jashte
3-duke studiuar per 80 vjet rreth 200.000 struca s’eshte pare asnjehere qe ta fusin koken nen rere.
4-derrat s’munden fizikisht qe te shikojne qiellin
5-50% e banoreve te globit s’kane bere ndonjehere nje telefonate.
6-nese teshtini shume fort,mund dhe te thyeni ndonje brinje.
7-edhe se e pamundur qe ta benit praktikisht,nese do te teshtinit me sy hapur,syte mund te dalin nga orbitat.
8-minjte shtohen shume shpejt:ne 18 muaj,nje cift mund te arrije deri ne 1milion pasardhes.
9-cakmaku eshte zbuluar me pare se shkrepsja
10-35% e lajmerimeve per martesa qe vihen ne gazeta ,vihen nga persona te martuar
11- 23% e fotokopiatriceve te prishura,jane te tilla per shkak te personave qe hipin mbi to per te fotokopjuar te ndenjurat.
12- 75% e personave qe lexojne keto te dhena e kane provuar qe te puthin berrylin e tyre!Natyrisht edhe ti ke kontribuar qe ta mbash lart kete perqindje 😉

Read Full Post »

30 vjecaret.

Shumica e te rinjve qe studjojne ne universitet kane lindur atehere kur ti dije qe te shkruaje e te lexoje,te mblidhje dhe te zbrisje e te shumezoje dhe pjestoje.
Nadoshta e njohin Reganin vetem nga qe ka qene dhe aktor,s’kane kenduar asnjehere “We are the world”
dhe kur Garcia Marques fitoi Cmimin Nobel ata s’dinin as te lexonin.
Kane lindur kur Bashkimi Sovjetik (s’e shkruajta BS se s’do ta kuptonin) qe shperbere dhe s’e kane idene se c’ka qene ‘lufta e ftohte’.
Njohin vetem nje Gjermani,edhe pse ne librat e historise shikojne qe kane qene dy……..s’kane se si ta kujtojne shperthimin e “Callenger”-it dhe per ta SIDA ka egzistuar gjithmone.
S’kane nderruar ndonjehere kanalet e televizorit me ane te manopoles dhe s’kane pare ndonjehere televizore bardh e zi(bile s’mund as te imagjinojne qe s’mund te egzistonte telekomanda).
Mendojne se “love boat” eshte film me ‘luci rossi’ dhe Haidi eshte nje pornostar.
Per ata “Charlie’s Angels” eshte nje film dhe “CHIP’s” jane nje marke patatesh……..eh te rinjte e sotem.

Sintomat e plakjes:
1- I kupton dhe buzeqesh nderkohe qe lexon shkrimin e mesiperm.
2- Nese je mashkull,arrin qe ti thuash edhe pa keqardhje JO nje gruaje
3- Nese je femer, arrin qe ti thuash pa keqardhje PO nje burri
4-kur ben sport,i tregon krenar qe te gjitheve
5-virgjeria s’eshte me argument diskutimesh.
6- kalamajte te therrasin zotni ose te therrasin xhaxhi
7- kur e nder vete peshqirin mbas dushit
8-kur kalamajte dine me shume se ti per kompiuterin
9-Kur per te bere sport,ble rroba qe me shume te mbulojne se sa te zbulojne
10-kur shkon ne plazh,mund ta kalosh edhe gjithe diten pa hyre ne uje
11-kur preferon qe te shikosh ndeshjen ose nje koncert ne tv se sa live
12-kur e di se c’kerkon
13-Kur pasi te kesh lexuar keto ,vendos t’ja dergosh ndonje shoku , i sigurte qe do ti pelqeje.

Read Full Post »