Feeds:
Postime
Komente

Posts Tagged ‘Humor’

Dramë tragjikomike me një akt.
Hapet sipari. Skena paraqet një apartament të një pallati të vjetër të ndërtuar në periudhën e socializmit, të arreduar sipas të njëjtës shije të asaj periudhe.

Ofuskohen dritat deri në errësirë të plotë…Ndriçimi i një projektori drejton konin e tij të një drite të kuqërremtë drejt derës së dhomës së gjumit (e cila është hapur gjatë kohës së errësimit) dhe vë në dritë aktorin.
Ai i ka kthyer kurrizin sallës dhe gjëndet përballë krevatit bashkëshortor. (më tepër…)

Read Full Post »

nora.jpg

Read Full Post »

kush-e-gjen.jpg

Natyrisht që ka të bëjë me absurditetin e kërkesave të grave…

Ato DUAN që të kenë gjithmonë të drejtë…

Nëse nuk e gjeni dot…. shikoni përgjigjen në foton e mëposhtëme (më tepër…)

Read Full Post »

burri-dhe-gruaja.jpg

Read Full Post »

seksi-eshte-kenaqesi.jpg

Read Full Post »

gjithë

kush më shumë

dhe kush më pak, tashmë

shikojmë se ç’kemi bërë vitin që ikën,

sido që të ketë shkuar ky vit, më mirë do bëhet.

I uroj të gjithë shqipëtarëve kudo që të jenë,

GËZUAR FESTAT E FUNDVITIT

dhe një

Vit të Ri 2008

sa më të lumtur për ju dhe familjet tuaja,

me një Shqipëri më demokratike dhe të pasur

dhe një KOSOVË të LIRË dhe të Begatë

Por për disa prej jush, që këtë vit nuk kanë qënë djem dhe vajza të mbarë/a , me kënaqësi po ju njoftoj se Plaku i Vitit të Ri , duke ardhur tek ju ka pësuar disa aksidente të vockëla 😛

 

 

plaku-i-vitit-te-ri-qe-nuk-arrin.jpg

Kjo sepse nuk kishte vënë rripin e sigurimit….

plaku-i-vitit-te-ri-qe-nuk-arrin2.jpg

Ndërsa kjo sepse nuk respektoi thirrjet e aeroportit që i thoshin që nuk mund të kalonte andej 😛


Ndërsa ky këtu
, është një urim VETËM PËR PIJANECËT (vajzat të shkojnë dhe të kërkojnë ku të duan për të pirë 😛 )

Read Full Post »